«Жить просто – нельзя!
Жить нужно с увлечением!»
С.П. Королёв
Сергій Павлович Корольов
Сергій Павлович Корольов (1907-1966) — радянський вчений, конструктор ракетно-космічних систем, голова Ради головних конструкторів СРСР (1946-1966), академік АН СРСР (1958).
З його ім'ям пов'язана епоха перших чудових досягнень в галузі створення ракетної техніки та освоєння космічного простору. Талант видатного вченого та організатора дозволив йому протягом багатьох років спрямовувати роботу багатьох НДІ та КБ на рішення великих комплексних завдань. Після знайомства з роботами К.Е. Ціолковського Корольов захопився ідеями створення літальних апаратів ракетного типу.
Корольов є творцем вітчизняної стратегічної ракетної зброї середньої та міжконтинентальної дальності та основоположником практичної космонавтики. Його конструкторські розробки в галузі ракетної техніки являють виняткову цінність для розвитку вітчизняного ракетного озброєння, а в галузі космонавтики мають світове значення. Він по праву є батьком вітчизняної ракетно-космічної техніки, яка забезпечила стратегічний паритет і зробила нашу країну передовою ракетно-космічною державою.
Під керівництвом Корольова створені перші космічні комплекси, багато балістичних і геофізичні ракет, запущені перші в світі міжконтинентальна балістична ракета (Р-7), ракета-носій (РН) "Схід" та її модифікації, перший штучний супутник Землі (ШСЗ); здійснені польоти космічних кораблів «Восток» і «Восход», на яких вперше в історії здійснені космічний політ людин - Ю.А. Гагарін і вихід людини в космічний простір - А.А. Леонов; створені перші космічні апарати (КА) серій "Луна", "Венера", "Марс", "Зонд", ШСЗ серій "Електрон", "Молния-1" (супутники зв'язку) і деякі ШСЗ серії "Космос".
Під керівництвом Корольова отримала початок розробка КА для пілотованого польоту на Марс. Не обмежуючи свою діяльність створенням РН і КА, Корольов, як Головний конструктор, здійснював загальне технічне керівництво роботами по першим космічним програмам і став ініціатором розвитку ряду прикладних наукових напрямків, що забезпечують подальший прогрес у створенні РН і КА. Корольов виховав численну плеяду вчених і інженерів, які блискуче продовжують його справу.