Наукові читання «Дніпровська орбіта»
Наукові читання «Дніпровська орбіта»
Гуманітарні аспекти ракетно-космічної техніки
Архів
Олександр Вікторович Дегтярев

…У меня есть мечта…
Я бы очень хотел, чтобы в честь столетия КБ «Южное» подняли тост на Луне.
Это будет означать, что КБ «Южное» внесло свою ленту в реализацию амбициозных планов человечества по освоению Солнечной системы и Вселенной.
Это будет означать, что Украина – мощная космическая держава с научным, техническим и производственным потенциалом, позволяющим стоять в ряду мировой элиты.
Это будет означать, что наши дети, внуки и правнуки имеют будущее.
У нас есть мечта…

А.В. Дегтярев

 

Олександр Вікторович Дегтярев

«Всупереч труднощам часу, попри всі виклики та проблеми, він ціною якихось неймовірних зусиль робив так, що Україну досі вважають космічною державою. Це – його персональна робота та його особиста гордість. Олександр Дегтярьов буквально жив і мріяв космосом. Це людина, яка завжди дивилася в небо. Я вірю і сподіваюся, що він і зараз десь там, серед світлих зірок, у найкращих та найвищих світах».

Юлія Тимошенко

Майбутній Генеральний конструктор ракетно-космічної техніки Олександр Вікторович Дегтярев народився 31 жовтня 1951 року в невеликому російському містечку Яранськ Кіровської області в сім'ї вчителів. Залишивши рідні пенати в 1969 році, Олександр їде до Ленінграда, тільки до «Военмеха» (Балтійський державний технічний університет) – найпрестижнішого ВНЗ країни. П'ять із половиною років напруженого навчання (1969-1975) пронеслися, як одна мить.

Після закінчення у 1975 році Ленінградського механічного інституту («Военмех») Олександр Дегтярев понад 45 років працював у КБ «Південне»: пройшов шлях від інженера-проектанта до Генерального конструктора та Генерального директора підприємства.

Олександр Вікторович Дегтярев очолював Конструкторське бюро «Південне» імені М.К. Янгеля у 2010-2020 роках. Він завжди пишався тим, що у його трудовій книжці у графі «місце роботи» був лише один запис – КБ «Південне».

Олександр Вікторович зробив великий внесок у розробку та модернізацію ракетних комплексів четвертого покоління, у створення ряду космічних апаратів та супутникових систем, у реалізацію міжнародних проектів «Морський старт», Наземний старт», «Дніпро», «Антарес», «Вега». Продовжуючи традиції, закладені попередниками, він взяв на себе непросту роль інтегратора та координатора ракетно-космічної галузі у науковій сфері. Олександр Дегтярев приділяв багато уваги розвитку галузевої науки та зміцненню науково-виробничих зв’язків КБ «Південне» з інститутами Національної академії наук України, технічними університетами та військово-науковими організаціями.

Олександр Вікторович мав великий авторитет серед вітчизняних та зарубіжних керівників, фахівців та вчених у ракетно-космічній сфері. Його знав практично весь світ: США, Канада, країни Європейського Союзу, Бразилія, Китай, Індія, Японія, Республіка Корея, Туреччина Саудівська Аравія та інші. У молоді Олександр Вікторович бачив майбутнє підприємства, тому її підтримка, спонукання до навчання і розвитку та натхнення на нові звершення були завжди у фокусі Генерального директора.

Олександр Вікторович був талановитим організатором, який у важких сучасних умовах згуртував навколо себе колектив КБ «Південне», широку виробничу кооперацію та наукове співтовариство, надихнув їх на збереження та подальший розвиток науково-технічного доробку у космічній сфері, який є важливим національним надбанням України. Він здобув широке професійне визнання серед колег і світової наукової спільноти. Великим і відповідальним завданням КБ «Південне» буде гідне продовження справи Олександра Вікторовича Дегтярева, що стане найкращім вшануванням його пам’яті.

Автор близько 200 наукових публікацій, статей та ряду монографій, більш ніж 50 винаходів та патентів, покладених в основу технології створення конкурентоспроможних ракетно-космічних комплексів. Спадщина Олександра Вікторовича Дегтярьова ще довгі роки буде основою майбутнього українського космосу. Справа, якій Олександр Вікторович віддав майже півстоліття, житиме!

 

Підприємства організатори